Що таке звуковий проєктор та для чого він потрібен?

Що таке звуковий проєктор та для чого він потрібен?

Що таке звуковий проєктор та для чого він потрібен?

Нам досі складно уявити мультимедіа систему в іншому форматі, аніж 5.1, тобто п’ять акустичних колонок об’ємного звучання та один сабвуфер. Проте технології не стоять на місці, у сфері акустичного обладнання також. Не так давно на ринку з’явились звукові проєктори й досить успішно завоювали прихильність користувачів. Це компактний пристрій, котрий можна встановити під телевізором чи монітором. Проте потужність та об’ємність звучання такого звукового проєктора порівнянний з системою 5.1

Секрет звуку саундбара

Звуковий проєктор — це моноколонка, в котрій знаходиться декілька динаміків, керованих мікропроцесором. Потужність звучання та можливість створювати просторовий звук досягається складною конструкцією, адже всередині, окрім динаміків також розташовані:

  • звуковий процесор, що виконує функції мозку колонки;
  • системна плата;
  • звукові декодери;
  • радіотюнер для прослуховування радіостанцій;
  • регулятор стереобалансу;
  • еквалазйер — він допомагає регулювати якість звуку високих та низьких частот.

Динаміки генерують акустичні промені, котрі під дією системної плати та звукового процесора, відбиваються від стін та стелі. Тож, незалежно від місця розташування, саундбар генерує просторову звукову картину.

Звуковий проєктор — це чудова альтернатива повноцінному кінотеатру, адже він займає дуже мало місця. Серед інших відмінностей звукового проєктора слід відзначити:

  • швидке та зручне встановлення — потрібно під’єднати саундбар лише до джерела сигналу;
  • зменшення кількості кабелів;
  • можливість встановлення в обмеженому просторі;
  • доступна ціна.

Розглянемо відмінності звукового процесора на прикладі популярних моделей.

Особливості новітніх технологій саундбарів

В бюджетній категорії привертає увагу Denon Home 550 — саундбар, котрий підтримує формати Dolby Atmos, DTS:X, а також фірмову технологію HEOS. Саундбар може працювати як самостійний бездротовий динамік, а також у поєднанні з іншими акустичними системами в системі HEOS. Всередині компактного корпусу розміщені динаміки преміумкласу, котрі генерують об’ємний звук високої якості.

Саундбар з HEOS 3.0 Denon DHT-S716 Black

Paradigm Soundscape — потужний звуковий проєктор, в котрому встановлено 4-дюймові поліпропіленові конусні вуфери з мінеральним наповнювачем. За високі частоти відповідають 3-дюймові твітери, виконані з анодованого алюмінію.

Корпус колонки поділено на три секції, що дозволяє досягти ширшого звукового поля та чистішого звучання. Секрет цього саундбара — підсилювач на основі  DSP, котрий насичує низькочастотні динаміки на повну потужність.

Для зручності відтворення аудіо сигналу, передбачено підтримку стандарту Bluetooth з aptX. В комплект входить пульт керування, також можна налаштувати два окремі пульти (для саундбара та домашньої системи)

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.